Kuchynské spotrebiče – najviac úrazov hrozí ľuďom v kuchyniach, pretože sa tu používa mnoho elektrických spotrebičov každý deň, a navyše je tu k dispozícii voda v kuchynskom dreze. Kombinácia vody a elektriny sa nemajú radi, a môže vás to usmrtiť raz dva. Revízia elektrospotrebičov interlogic.sk odhaľuje aj skryté závady, napríklad poškodené vinutia cievok, uvoľnené kontakty, preťažené a prepálené vodiče alebo chybné súčiastky.
Predlžovacie šnúry – predlžovacie šnúry už podľa svojho samotného názvu predlžujú prívod elektrického prúdu mimo muriva, jedná sa teda o „živú“ časť zariadenia, kadiaľ vedie elektrina bez toho, aby bolo toto miesto chránené nejakým krytom či stavebným materiálom. Uvedomte si, že tieto káble sú síce opatrené silnou izolačnou vrstvou z plastu alebo z gumy, ale tá je pomerne krehká v prípade, že šnúru zovrite pod dverami, v okennom ráme, alebo medzi nábytkom. Keď na šnúru postavíte nedopatrením kuchynskú stoličku a sadnete si na ňu, tlak vášho tela https://slovnik.seznam.cz/it-cz/%3Fq%3Dtela môže izoláciu šnúry poškodiť, a pokiaľ si toho nevšimnete, bude to veľmi nebezpečný prvok pre možnosť vzniku požiaru alebo smrteľného úrazu. Poškodené šnúry sú nebezpečné aj pod písacím stolom, kde sa ich môžete dotýkať bosou nohou, na chodidlách je veľa slaného potu, a ten je dokonalým vodičom elektriny.
Elektrické náradie – ak si necháte skontrolovať elektrické prístroje a spotrebiče v domácnosti, nezabúdajte ani na svietidlá a tiež na elektrické náradie, ako sú vŕtačky, píly, brúsky, plotové nožnice či kosačky na trávu. Práve tu môže dôjsť k nebezpečným situáciám, ako je narezanie alebo prepálenie vodiča pri činnosti náradia, a takéto nebezpečenstvo v zápale práce ľahko prehliadnete. Elektrické náradie patrí k najnebezpečnejším spotrebičom, pretože s ním vykonávate niekedy až extrémne úkony, a často je náradie tiež preťažené, čo platí najmä pre uhlové brúsky, vŕtačky či elektrické kladivá.